Eneco grootste zonne-energieproducent van België

Eneco grootste zonne-energieproducent van België

De energieleverancier heeft nu 250.000 panelen en installeert er tegen 2020 nog eens 100.000. Vergelijkbaar met 60 voetbalvelden vol.

Eneco is sinds maart  officieel de grootste zonne-energieproducent van het land. De duurzame energieleverancier heeft 250.000 zonnepanelen in België, goed voor een totale oppervlakte van 60 voetbalvelden vol. Tegen 2020 komen er nog minstens 100.000 zonnepanelen bij. Eneco roept iedereen op om zonnepanelen op hun daken te laten leggen.

De zonnepanelen van Eneco hebben samen een opgesteld vermogen van 60 megawatt (MW) zonne-energie en leveren jaarlijks groene stroom aan 15.000 gezinnen. Als je de panelen achter elkaar zou leggen, hebben ze een lengte van 412 kilometer, wat bijna even lang is als de grens tussen België en Nederland.

“De komende drie jaar komen er al zeker 100.000 zonnepanelen bij, die voor 7.500 extra gezinnen groene stroom zullen opwekken. Maar dat mogen er nog meer zijn. Er wordt in België nog heel veel dakoppervlak beschenen door de zon terwijl er geen panelen liggen. Duurzame energie van iedereen, dat is onze missie. Iedereen kan producent worden. Eneco investeert in de panelen op het dak, onderhoudt ze, en monitort het verbruik. De bedrijven kunnen de groene energie verbruiken en zien hun energiefactuur dalen.”

Christophe Degrez, CEO van Eneco België

Zonnepanelen op daken van bedrijven, scholen en sportcentra

Eneco helpt haar klanten om duurzamer te worden door haar kennis te delen en door te investeren in zonnepanelen. Er liggen zonnepanelen van Eneco op daken van meer dan 200 Belgische bedrijven, waaronder Wienerberger, Van Gansewinkel, Audi, Balta en Nike.

“Onze grootste zonnestroominstallatie bevindt zich op het dak van de Audi-fabriek in Vorst. De installatie heeft een vermogen van 3,6 MW zonne-energie, wat je kan vergelijken met de productie van één gemiddelde windmolen op land. De zonnepanelen bedekken een oppervlakte van 37.000 m².”

Iwein Goigne, general manager Eneco Solar Belgium

Eén van de laatste installaties die Eneco realiseerde, in samenwerking met partner Eoluz,  is het Centre Sportif de la Forêt de Soignes in Oudergem. In 6 weken tijd werd hier een zonnedak gebouwd met maar liefst 3.450 zonnepanelen. De kabels die nodig zijn om al die panelen aan te sluiten, zijn samen maar liefst 29 kilometer lang. De panelen hebben een capaciteit van 1 MW en produceren jaarlijks genoeg energie voor 250 gezinnen.

Zonnepanelen delen

Eneco heeft dan ook een duidelijke ambitie: het is vragende partij voor een systeem van ‘zonnedelen’. Iedereen die wil inzetten op hernieuwbare energie, maar zelf niet de mogelijkheid heeft om zonnepanelen te plaatsen, kan dan ook op afstand investeren in zonnepanelen. Eneco past dit systeem reeds met succes toe in Nederland. De Vlaamse overheid kondigde al aan dat ze daar werk van maakt. Het zonneplan van Minister Tommelein bevat reeds concrete acties naar het opzetten van een wettelijk kader om dit mogelijk te maken.

“Eneco geeft bedrijven en gezinnen graag de kans om mede-eigenaar te worden van zonnepanelen op andere daken, en zelf te genieten van de opbrengst. Op die manier kunnen we ook zonnepanelen leggen op daken van bijvoorbeeld scholen.”

Christophe Degrez

Innovatie

In de toekomst zullen zonnestroominstallaties zonnepanelen en batterijen bevatten. Bedrijven en gezinnen zullen de overtollige zonne-energie kunnen opslaan in de batterijen, waardoor ze die ook zelf weer kunnen gebruiken wanneer de zon niet of niet genoeg schijnt. Zo vragen ze nog minder energie van het net.

420.000 panelen in Europa

Eneco installeert ook volop zonnepanelen in Nederland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.

“Eneco heeft al meer dan 420.000 zonnepanelen in beheer. Dit is een totaal van 100 MW opwekcapaciteit, die rechtstreeks groene stroom leveren aan de bedrijven waarmee we samenwerken. Ons doel is om geografisch verder uit te breiden, en nieuwe parken ook te combineren met slimme opslag zoals batterijen waarmee we een optimaal verbruik voor de eindklant kunnen bekomen.”

Paul Minjauw, Directeur Solar & Storage Eneco.

Mark Van Hamme

Eneco België

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Vernieuwde Eneco Clean Beach Cup afgetrapt in Knokke-Heist
Surfclub Windekind in Oostduinkerke wordt hoofdlocatie van afsluitende nationale strandschoonmaak op 13 september ‘26
news.eneco.be
Website preview
PERSBERICHT - Je “domme” warmtepomp slim maken kan jaarlijks meer dan 300€ opleveren
MECHELEN, 26 februari 2026. Eneco pioniert in technologie voor warmtepompen. Het bedrijf lanceert in samenwerking met NOX Energy een piloot om je huidige warmtepomp slim aan te sturen. Dankzij de sturing werkt de warmtepomp efficiënter, waardoor eigenaars besparen op hun energierekening. Bovendien geeft Eneco ook een beloning voor de flexibiliteit die je toevoegt aan het elektriciteitsnet. Zo kan een warmtepompeigenaar meer dan 300€ per jaar besparen.
news.eneco.be
Website preview
PERSBERICHT - Groene stroom voor 18.700 gezinnen in Wallonië
Eneco en Elicio openen nieuw windpark in Hannuit en Wasseiges
news.eneco.be

Over Eneco

Eneco België is een duurzame energie-onderneming die zich richt op de productie en de levering van gas en elektriciteit uit hernieuwbare bronnen zoals zon en wind. Eneco is een toonaangevende speler in de levering en productie van hernieuwbare energie en een van de grootste spelers in de windsector met meer dan 2.000 MW hernieuwbare productiecapaciteit in België, Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Eneco is reeds sinds 2011 actief op de Belgische consumentenmarkt en heeft de ambitie om 100% duurzame energie te leveren die opgewekt is op Belgische bodem via 131 windturbines en nu al bijna 400.000 zonnepanelen. Het bedrijf heeft ook een participatie binnen Norther en SeaMade, de grootste windparken voor de Belgische kust. In totaal levert Eneco België al groene stroom en gas aan meer dan 1 miljoen residentiële aansluitingen en 55.000 zakelijke aansluitingen. Eneco biedt grote en betrouwbare investeringsopportuniteiten voor burgers en voor de lokale gemeenschap dankzij diverse investeringsprogramma’s dat het heeft lopen. Dit gaat van crowdfunding, obligaties en directe participatie via coöperatieven. Het bedrijf zet ook in op energie-efficiëntie via isolatieprojecten, zonnepanelen, energie-opslag, elektrische laadpalen en andere innovatieve producten en diensten. Eneco België werkt met meer dan 350 medewerkers en is gevestigd in Mechelen, Gent en Waver.

Meer info op www.eneco.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Battelsesteenweg 455i 2800 Mechelen

www.eneco.be

Contacteer ons

Press Contact
Eneco België